ARMA 3 / A2 OPERATION ARROWHEAD / ARMA2 / Serwery: artur_PL

Administrator forum: Artur Dębski Skype: arturdebski Steam: arturdebski Serwery artur-PL - Gracze - Mody - Mapy - Sprzęt do grania
Teraz jest Pn maja 20, 2024 1:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 11, 2017 10:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2017 6:49 pm
Posty: 8
Sam Admin Darek pisze o sobie: "spokojny, i cierpliwy człowiek lubiący ład i porządek oraz kulturę i poszanowanie innych graczy :)"

polemizowałbym, dzisiaj (11.04) zbanowałeś na Wasteland 02 na 7 dni gracza Deus, za to że rzekomo Cię brutalnie obraził. Nie podoba mi się fakt, że adminem jest osoba, która w jakiś sposób nagina mechanikę gry (być może zna tę grę lepiej od nas) i w pojedynkę rozwala oddział 3 zorganizowanych osób które się komunikują. Nie podoba mi się też fakt, że bez ostrzeżenia rzucasz ban na 7 dni jakby ktoś zwyklinał Cię nie wiadomo jak.

Z mojej strony nie było żadnych wulgaryzmów, Deus rzekomo napisał że "taki admin to nie admin a ch*j". Oczywiście należy mu się kara, ale 7 dni to grubo za dużo. Deus napisał to w nerwach, ja też już nie wytrzymywałem, ale że już swoje lata mam to się powstrzymuje przed takimi uwagami. Po prostu opuściłem serwer bo nie byłem w stanie nic zrobić. To pokazuje tylko, że rozgrywka Wasteland wymaga rebalansu, np. poprzez zwiększenie ceny myśliwców.

Głównie rozeszło się o to, że Darek ostro dawał się nam we znaki swoim Wipeout, którym strzelał z rakiet HE, bez względu gdzie byśmy nie poszli. Od razu wydało mi się to dziwne, zwłaszcza, że my mając 3 wyrzutnie AA nie mogliśmy go w ogóle zlokalizować ani namierzyć. Wszyscy trzej mieliśmy ustawiony widok na FAR i w opcjach graficznych na 4-6 km. Każdy z nas chodził pieszo i byliśmy rozstawieni w różnych miejscach. Precyzja z jaką nas trafiał była zadziwiająca. Też często latam wipeoutem i nie jestem w stanie tego zrozumieć jak on to robił bez nurkowania i wchodzenia w nasz zasięg widzenia. Jest to niemożliwe ze względu na mechanikę tej gry i moda wasteland. Za każdym razem gdy zmieniliśmy pozycję, wiedział dokładnie gdzie jesteśmy. Po kilkunastu zgonach większość z nas opuściła serwer bez słowa, jedynie Deus to skomentował tak jak napisałem wyżej.

Bardzo mi zależy byś wyjawił tajemnicę w jaki sposób udawało Ci się wykryć piechotę poukrywaną w różnych zakamarkach a my nie byliśmy nawet w stanie Cię namierzyć Titan AA bo Cię po prostu nie widzieliśmy, a jedynie słyszeliśmy.

Mam nadzieję, że Artur to przeczyta i się do tego odniesie.

Z poważaniem,
Reaper


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 12, 2017 12:59 am 
Offline

Dołączył(a): N lut 28, 2016 5:48 pm
Posty: 49
Cytuj:
..rzekomo Cię brutalnie obraził....Oczywiście należy mu się kara, ale 7 dni to grubo za dużo
obraza to obraza, nigdzie nie pisałem ze brutalnie, ale na ogólnym takich rzeczy nie powinien pisać, inni admini dają perma z tego co widziałem na liście banów w bazie DarTa za obraze admina.

Cytuj:
spokojny, i cierpliwy człowiek lubiący ład i porządek oraz kulturę i poszanowanie innych graczy :)" polemizowałbym
nie miałeś styczności ze mną wiec nie dziwie się ;) a w grze trzeba zabijać przeciwników.

Kod:
która w jakiś sposób nagina mechanikę gry
to ze 3 osobowy oddział pada od samolotu wspomaganego przez ludzi w terenie nazywasz naginaniem mechaniki gry ?

Kod:
którym strzelał z rakiet HE, bez względu gdzie byśmy nie poszli.
strzelając z rakiet HE musiał bym się pojawić w waszym zasięgu,

Kod:
Też często latam wipeoutem i nie jestem w stanie tego zrozumieć jak on to robił bez nurkowania i wchodzenia w nasz zasięg widzenia
to znaczy, że za mało znasz samolot i jego możliwości, zwłaszcza we współpracy z innymi pojazdami/urządzeniami dostępnymi w grze.


Kod:
Bardzo mi zależy byś wyjawił tajemnicę w jaki sposób udawało Ci się wykryć piechotę poukrywaną w różnych zakamarkach a my nie byliśmy nawet w stanie Cię namierzyć Titan AA bo Cię po prostu nie widzieliśmy, a jedynie słyszeliśmy
Niestety nie wyjawię Wam tego bo to oznaczało by "poznanie taktyki" wroga co było by dla Was - przeciwnej drużyny - bardzo pomocne, ale nagranie z akcji przekazałem Arturowi do wglądu :)

Ale na pocieszenie możecie obejrzeć to: https://www.youtube.com/watch?v=mWT7L-ZmF2Y ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 12, 2017 10:40 am 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2017 6:49 pm
Posty: 8
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Pozdrawiam,
Reaper


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 12, 2017 10:54 am 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2017 6:49 pm
Posty: 8
dodaję jeszcze raz bo się nie zapisało:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Mam mieszane uczucia co do Twojego wytłumaczenia. Najlepiej dla obu stron byłoby, gdybyś powiedział wprost w jaki sposób to robiłeś, przez co uciął byś wszelkie spekulacje. Ale skoro Ci na tym nie zależy to trudno. Są setki innych wastelandów na których mogę grać, a po mnie też nikt płakał przecież nie będzie, więc działa to w obie strony.

Myślałem, że jako adminowi, zależy Ci na tym by serwer był pełen przez cały czas i przyciągał nowych graczy klimatem jaki na nim panuje. W końcu bycie adminem to również doradzanie i pomaganie mniej doświadczonym kolegom. Pracuje jako nauczyciel i nie wyobrażam sobie, że np. "tępie" swoich uczniów bo wiedzą mniej ode mnie i nie mam zamiaru wytłumaczyć im pewnych zawiłości języka angielskiego. Potem pastwie się nad nimi bo sobie nie radzą. Chyba nie tędy droga. Widać, że nie masz pojęcia czym jest praca admina i zarządzanie serwerem, jak wymierzać kary, jak pouczać ludzi etc. Znasz świetnie mechanikę gry, ale nie kompletnie nie wiesz jak podchodzić do ludzi. Chwalisz się tym, że dajecie permban za słowo "chuj"? No proszę Cię... Najpierw powinno być ostrzeżenie, jedno, drugie, a dopiero potem ban, na max 24 godziny. Jak dasz komuś 7 dni bana to go więcej na tym serwerze nie zobaczysz bo się chłop zrazi do takiej administracji. Pedagogiczne to to nie było :)

Bez urazy, ale dla mnie to taki admin jak ty to nie admin, a po prostu osoba która dzięki uprawnieniom i swojej pozycji, ułatwia sobie grę i po prostu się w niej wyżywa na innych psując tym samym wspólną zabawę. Ale rób jak uważasz. W końcu, jak to jeden z Twoich kolegów napisał:

"...jesteś adminem i wolno Ci wszystko..."

Dobrze, że tylko w grze masz taką władzę bo gdybyś miał ją w życiu to mielibyśmy w Polsce dyktaturę jak w Korei Północnej.

Pozdrawiam,
Reaper


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 12, 2017 11:14 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 28, 2016 5:48 pm
Posty: 49
Ogólnikowo rzecz mówiąc padaliście bo byliście oznaczeni laserem, i dostawaliście po jednej GBU-12 na łeb.
Zostając zabitym któryś raz z rzędu w tym samym miejscu, w niewyjaśniony przez Was sposób zaczęliście snuć teorie, że jako admin wykorzystuję Admina, zwłaszcza po wypowiedzi "gadka" który lubi trollować i napisał coś w stylu "jestem adminem i wolno mi wszystko" który po tamtym dniu został zbanowany za kamikaze i podkładanie ładunków wybuchowych pod innych z tej samej drużyny. Ostatnio na admina logowałem się 3 dni temu jak nie 4, wszystko jest w logach.
Cytuj:
W końcu bycie adminem to również doradzanie i pomaganie mniej doświadczonym kolegom. Pracuje jako nauczyciel i nie wyobrażam sobie, że np. "tępie" swoich uczniów bo wiedzą mniej ode mnie i nie mam zamiaru wytłumaczyć im pewnych zawiłości języka angielskiego. Potem pastwie się nad nimi bo sobie nie radzą. Chyba nie tędy droga.
Jeżeli nie wiecie czegoś, to możecie kolegów z temu zapytać, zawsze coś doradzą, albo na ogólnym kanale zapytać, albo na YouTube obejrzeć, masa poradników jest. Gdybym każdemu nowemu graczowi pomagał i mówił co i jak to bym nie miał czasu na co innego, priorytetem jest porządek i kultura, zdobywanie wiedzy o grze przyjdzie Wam z czasem. Poza tym podczas tamtej akcji lecąc samolotem byłem bardziej skupiony na lataniu niż na czytaniu czatu, wiec wasze wypowiedzi widziałem wyrywkowo.

Cytuj:
Chwalisz się tym, że dajecie permban za słowo "chuj"? No proszę Cię... Najpierw powinno być ostrzeżenie, jedno, drugie, a dopiero potem ban, na max 24 godziny.
Nie wiem czemu odebrałeś to jako chwalenie się, zapytałeś dlaczego na 7 dni to Ci napisałem, a ostrzeżenie jak miałem dać Twojemu koledze jak chwile po tym wyszliście z serwera ? Miałem wysłać SMS i czekać aż wrócicie ? W regulaminie serwera nie ma wzmianki o ostrzeżeniach, które powinienem dać graczowi zanim dostanie bana za przewinienie. Czasowy ban jest też swego rodzaju ostrzeżeniem. Nie ma też "taryfikatora" a jako punkt odnośny na ile i za co dawać bany służyła lista banów

Cytuj:
Bez urazy, ale dla mnie to taki admin jak ty to nie admin, a po prostu osoba która dzięki uprawnieniom i swojej pozycji, ułatwia sobie grę i po prostu się w niej wyżywa na innych psując tym samym wspólną zabawę.
Grając jako gracz nigdy nie używałem admina, żeby jakoś pomagać sobie w rozgrywce, jeżeli myślisz inaczej masz prawo to zgłosić głównemu Administratorowi, on to sprawdzi.

Jakbyś miał jakieś inne pytania to pytaj :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 14, 2017 9:05 am 
Offline

Dołączył(a): N kwi 03, 2016 3:25 pm
Posty: 10
My już wiemy jak to robił i niedługo dostanie od swojej własnej broni :)

Btw banowanie jest oznaką słabości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 17, 2017 11:50 am 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2017 6:49 pm
Posty: 8
Sprawa zamknięta. Deus odbanowany przed czasem. My zmieniliśmy serwer. Pozdrawiam. Wesołych świąt.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 18, 2017 3:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 12, 2011 9:31 pm
Posty: 313
Lokalizacja: Warszawa
Wątek już chyba się wyczerpał - zamykam
Jeśli ktoś chce cos dodać proszę info na PW
Artur

_________________
Artur Dębski
http://blogit.one.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL