ARMA 3 / A2 OPERATION ARROWHEAD / ARMA2 / Serwery: artur_PL

Administrator forum: Artur Dębski Skype: arturdebski Steam: arturdebski Serwery artur-PL - Gracze - Mody - Mapy - Sprzęt do grania
Teraz jest Śr maja 08, 2024 2:42 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


1.Absolutny zakaz pisania wielkimi literami - użytkownik dostaje ostrzeżenie
2.Absolutny zakaz kolorowania tekstu - użytkownik dostaje ostrzeżenie
3.W tematach sporów wypowiadają się tylko zainteresowani ewentualnie na prośbę bezpośredni świadkowie obecni wtedy na serwerze.
4.Absolutnie zakazane jest "podgrzewanie" atmosfery w sprawach sporów przez osoby nie uczestniczące w sporze - użytkownik dostaje ostrzeżenie
5.Za obrażane innych nakładana jest blokada konta
6.Zakaz używania wulgaryzmów - użytkownik dostaje ostrzeżenie
7.Trzecie ostrzeżenie skutkuje blokadą konta



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 11, 2016 5:18 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 11, 2016 5:01 pm
Posty: 3
Witam
Serwery bardzo fajne i gram na nich od chyba początku, teraz trochę ludzi na nich przebywa i może warto by wprowadzić kilka zmian, dla mnie takim wyznacznikiem wastelanda jest Armajunkies.
Może warto by się zastanowić na kilkoma zmianami?

1. Wywalić samoloty, myśliwce itp. dla mnie psują cała zabawę siedzi taki jeden z drugim w chmurach a ty dostajesz strzały znikąd, broń praktycznie n na myśliwce nie istnieje. Czołgi śmigłowce itp jak dla mnie ok są jeszcze w miarę zbalansowne ale myśliwce i samoloty do wywalenia
2. w misjach nie powinno być możliwości rozjeżdżania mpcków powinny wybuchać przy próbie ich rozjeżdżania i zabijać rozjeżdżającego i nie ważne jakim pojazdem, bo tak jest za łatwo
3. Powinien być zakaz rozjeżdżania graczy pojazdami i robienia tak zwanego kamikaze.

To tak na tą chwilę pomysły na zbalansowanie rozgrywki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N gru 11, 2016 8:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 28, 2015 4:22 pm
Posty: 70
Pozwól, że odniosę się do Twoich propozycji:
1. Samoloty też nie są niezniszczalne, istnieje coś takiego jak przeciwlotniczy zestaw rakietowy... Nawet jeśli nie zestrzeli się takiego samolotu gdy lata to można go zniszczyć gdy się przezbraja (Stratis ma przecież tylko jedno lotnisko!).
2. I tak nie robię misji, więc mnie to obojętne.
3.1. Jesteś blisko kogoś w pojeździe, na tyle że nie możesz zabić go z broni pokładowej... według Twojego pomysłu powinieneś wysiąść i dać atakowanej osobie przejąć Twój pojazd.
3.2. Jakaś osoba wchodzi na serwer po raz pierwszy, przejeżdża kogoś i dostaje bana nawet nie wiedząc za co. Pojazd to broń, jeśli zakażesz przejeżdżania to możesz również zakazać strzelania, rzucania granatów, etc.
3.3 Kamikaze to też sposób walki, wykorzystywany był przez Japończyków oraz Niemców podczas normalnej wojny... Dlaczego powinniśmy zakazać go w grze?

Pozdrawiam,
Zygzak191

_________________
Jestem ekspertem od wszelkich mechanik w Armie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N gru 11, 2016 8:34 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 10, 2016 5:19 pm
Posty: 4
Zygzak191 napisał(a):
Pozwól, że odniosę się do Twoich propozycji:
1. Samoloty też nie są niezniszczalne, istnieje coś takiego jak przeciwlotniczy zestaw rakietowy... Nawet jeśli nie zestrzeli się takiego samolotu gdy lata to można go zniszczyć gdy się przezbraja (Stratis ma przecież tylko jedno lotnisko!).
2. I tak nie robię misji, więc mnie to obojętne.
3.1. Jesteś blisko kogoś w pojeździe, na tyle że nie możesz zabić go z broni pokładowej... według Twojego pomysłu powinieneś wysiąść i dać atakowanej osobie przejąć Twój pojazd.
3.2. Jakaś osoba wchodzi na serwer po raz pierwszy, przejeżdża kogoś i dostaje bana nawet nie wiedząc za co. Pojazd to broń, jeśli zakażesz przejeżdżania to możesz również zakazać strzelania, rzucania granatów, etc.
3.3 Kamikaze to też sposób walki, wykorzystywany był przez Japończyków oraz Niemców podczas normalnej wojny... Dlaczego powinniśmy zakazać go w grze?

Pozdrawiam,
Zygzak191


Ja tylko do pierwszego..
Vadi usunął Ploty z GunStore wiec tak łatwo nie jest go zbić. Dopiero w misji jest takowa.
Nie jestem po żadnej stronie ;P
Crashing.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N gru 11, 2016 9:37 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 11, 2016 5:01 pm
Posty: 3
Ja wiem że wszytko do się zniszczyć jednak niektóre pojazdy dają relatywnie dużą przewagę. A skoro nie ma nawet czym ich za bardzo niszczyć (nie ma w GS) to o czym my rozmawiamy, takim samolotem można sobie latać bezkarnie i strzelać do wszystkiego jak do kaczek.
Zresztą jak już widzę że ktoś nim lata po mapie to już mi się odechciewa grać. To też się w pewnym stopniu tyczy czałgu ale tego można dużo łatwiej zniszczyć, i sam w sobie nie jest tak mobilny jak samolot.

Jeszcze jedna sprawa powinny zniknąć znaczniki graczy na mapie, nie powinno to być widoczne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr gru 14, 2016 10:39 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 28, 2016 5:48 pm
Posty: 49
Wyrzutnie już wróciły do sklepów, samoloty też, z tego co słyszałem od graczy vadi zablokował je jak dostawał wpie***l ale po dniu wróciły. Ja jak widzę ze samolotem lata ktoś na mapie to unikam pojazdów, bo są łatwe do wykrycia.

fajnie jakby można było wyłączyć radary w samolotach i helkach :)

Teraz serwer nie jest już tak pełny jak wcześniej bo któryś z adminów ustawił mgłę za gęsta,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 15, 2016 1:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 28, 2016 10:25 pm
Posty: 22
CrashingPL napisał(a):
Zygzak191 napisał(a):
Pozwól, że odniosę się do Twoich propozycji:
1. Samoloty też nie są niezniszczalne, istnieje coś takiego jak przeciwlotniczy zestaw rakietowy... Nawet jeśli nie zestrzeli się takiego samolotu gdy lata to można go zniszczyć gdy się przezbraja (Stratis ma przecież tylko jedno lotnisko!).
2. I tak nie robię misji, więc mnie to obojętne.
3.1. Jesteś blisko kogoś w pojeździe, na tyle że nie możesz zabić go z broni pokładowej... według Twojego pomysłu powinieneś wysiąść i dać atakowanej osobie przejąć Twój pojazd.
3.2. Jakaś osoba wchodzi na serwer po raz pierwszy, przejeżdża kogoś i dostaje bana nawet nie wiedząc za co. Pojazd to broń, jeśli zakażesz przejeżdżania to możesz również zakazać strzelania, rzucania granatów, etc.
3.3 Kamikaze to też sposób walki, wykorzystywany był przez Japończyków oraz Niemców podczas normalnej wojny... Dlaczego powinniśmy zakazać go w grze?

Pozdrawiam,
Zygzak191


Ja tylko do pierwszego..
Vadi usunął Ploty z GunStore wiec tak łatwo nie jest go zbić. Dopiero w misji jest takowa.
Nie jestem po żadnej stronie ;P
Crashing.


Usuwając myśliwce usunąłem też ploty, pojazdy przeciwlotnicze i przeciwpancerne, nigdy nie było tak że zostawiłem samoloty a usunąłem ploty, bo nie miałoby to sensu.

Voku_pl napisał(a):
Ja wiem że wszytko do się zniszczyć jednak niektóre pojazdy dają relatywnie dużą przewagę. A skoro nie ma nawet czym ich za bardzo niszczyć (nie ma w GS) to o czym my rozmawiamy, takim samolotem można sobie latać bezkarnie i strzelać do wszystkiego jak do kaczek.
Zresztą jak już widzę że ktoś nim lata po mapie to już mi się odechciewa grać. To też się w pewnym stopniu tyczy czałgu ale tego można dużo łatwiej zniszczyć, i sam w sobie nie jest tak mobilny jak samolot.

Jeszcze jedna sprawa powinny zniknąć znaczniki graczy na mapie, nie powinno to być widoczne.


Przewagę daje nie sam myśliwiec co znacznik gracza na mapie, bez znaczników samolot jest bardzo łatwym łupem, na radarze wyświetla się tylko informacja o ruchu "nieznanego" pojazdu, włączając mapę sprawdzasz co to za pojazd , wiedząc że jest to pojazd przeciwlotniczy skupiasz na nim swoją uwagę, bez znaczników jest znacznie trudniej, wiesz że w pobliżu są pojazdy lecz nie masz pojęcia czy to Pickup czy ZSU-39 Tigris. Wielokrotnie próbowałem z Arturem wyłączyć znaczniki, z niewiadomych powodów TADST nie reaguje na zmianę poziomu trudności misji, ustawiając ręcznie z poziomu gry zmiana utrzymuje się do kolejnego restartu.

veimus napisał(a):
Wyrzutnie już wróciły do sklepów, samoloty też, z tego co słyszałem od graczy vadi zablokował je jak dostawał wpie***l ale po dniu wróciły. Ja jak widzę ze samolotem lata ktoś na mapie to unikam pojazdów, bo są łatwe do wykrycia.

fajnie jakby można było wyłączyć radary w samolotach i helkach :)

Teraz serwer nie jest już tak pełny jak wcześniej bo któryś z adminów ustawił mgłę za gęsta,


Wyrzutnie i samoloty wróciły już po paru godzinach. Zabawne jest to w jaki sposób pewna grupa graczy przedstawia sytuację panującą na serwerze po usunięciu samolotów, plotów itp.
Nie zablokowałem samolotów dlatego że dostawałem wpierdol, jak można dostać wpierdol mając stosunek k/d rzędu 20/5, grając 2-4 graczy przeciwko 20?! Postanowiłem usunąć myśliwce chwilę po tym jak a serwerze zalała mnie fala płaczu paru graczy z przeciwnej grupy. Latając A-10 zyskałem kilkanaście łatwych killi. Tak jak kolega wyżej napisał "Ja jak widzę ze samolotem lata ktoś na mapie to unikam pojazdów, bo są łatwe do wykrycia. " tu sytuacja była wręcz przeciwna, zabijałem praktycznie tych samych graczy po kilka razy tylko dlatego że usilnie próbowali dostać się pojazdami do swoich "zwłok" stając się tym samym łatwym łupem. Po paru minutach zostałem nazwany "cheaterem" że używam "haxów", że się "tepuje" że odechciewa im się grać z mojego powodu itp. itd.
Zamiast pomyśleć w jaki sposób zniszczyć samolot (tak jak to robi Darek), lepiej jest zwyzywać przeciwnika.

Postaram się znaleźć sposób na usunięcie znaczników z mapy, może któryś z graczy wie jak to zrobić z poziomu misji lub TADST.

"Teraz serwer nie jest już tak pełny jak wcześniej bo któryś z adminów ustawił mgłę za gęsta,"

Mgła zmieniła się po aktualizacji serwera i klienta Army 3 do wersji 1.66, plik "DynamicWeatherEffects" przestał reagować na komendy, postaram się to naprawić.

Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So gru 17, 2016 1:10 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 10, 2016 5:19 pm
Posty: 4
Ten wątek zamienia się w Polskę którą rządzi PiS..
Nie miało to być obraźliwe dla adminów..
Ludzie może usuńmy jeszcze huntery, wszystkie pojazdy,
helki, broń i zróbmy z tego server LIFE (ten sarkazm)
Aczkolwiek nie jestem za usuwaniem samolotów ( choć rzadko nimi latam)
Pozdro.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 14, 2017 9:36 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 11, 2016 5:01 pm
Posty: 3
Ty jesteś jak PIS kto mówił o Hunterach? Ja proponuje dać jeszcze na samoloty przezroczystego skina bo kolor biały jednak idealnie nie wtapia się w niebo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 11, 2017 9:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2017 6:49 pm
Posty: 8
Drodzy koledzy,

Popieram propozycję przedmówców, którzy pisali że myśliwce są OP (over powered). W praktyce wygląda to tak, że wystarczy sprzedać pare samochodów i już masz te 110 000 na Wipeouta. Lecisz na Stratis Air Base, kupujesz, masakrujesz cały serwer i nagle z 30 graczy online robi się 5.

Moim zdaniem nie służy to niczemu dobremu, a jedynie przyczynia się do opuszczania serwera przez poirytowanych graczy.

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby zwiększenie ceny myśliwców przynajmniej podwójnie, dzięki czemu ich obecność w rozgrywce była by trochę mniejsza, a gracze mogliby się skupiać na tym co dzieje się na ziemii. Myśliwce byłyby dalej obecne, jednakże nie mielibyśmy sytuacji gdzie 2-3 graczy w "Wipeout"ach opanowuje serwer i dosłownie nie da się grać. (przykład z 11.04.2017 r. - admin Darek zabawia się wipeoutem kosztem innych graczy, po czym większość opuszcza serwer, a Darek postanawia rozdać bany za to że źli newbie nie potrafią grać.)

Vadi RS napisał: "Ja jak widzę ze samolotem lata ktoś na mapie to unikam pojazdów, bo są łatwe do wykrycia." - dzisiaj wielokrotnie siedzieliśmy ze znajomym w krzakach albo za budynkami, a admin Darek dokładnie wiedział gdzie strzelić rakietą ze swojego Wipeouta. Przypadek? Nie wnikam. Nie chcę o nic posądzać.

Pozdrawiam,
Reaper


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 11, 2017 9:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 28, 2015 4:22 pm
Posty: 70
Małe pytanie:siedzieliście w miejscu, czy biegaliście i chowaliście się akurat jak przylatywał? Od jakiegoś czasu odrzutowce mają "targetting pod", którym dosyć efektywnie można obserwować.
Pozdrawiam,
Zygzak191

_________________
Jestem ekspertem od wszelkich mechanik w Armie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL